postheadericon Parteneri

Gradinita Ioana oferi servicii educationale de cea mai buna calitate. In demersul ei, Gradinita Ioana se apropie mereu de clientii sai si pune in aplicare normele emise de catre Ministerul Educatiei Nationale, prin intermediul institutiilor cu rol de indrumare si control in domeniul educational. Astfel, suntem permanent in dialog cu:

• Inspectoratul Scolar Judetean Iasi
  • Agentia Romana de Asigurare a Calitatii in Invatamantul Preuniversitar
  • Casa Corpului Didactic Iasi

Pentru a se dezvolta cat mai armonios si echilibrat, copiii au nevoie sa intre in contact cu cat mai multe domenii si sa cunoasca diferite medii si laturi ale societatii. Gradinita Ioana se bucura de o colaborare roditoare cu partenerii sai institutionali:

• Nord-Est FM – Radio local iesean care transmite FM pe frecventa 100.4 –
  • TeleM – Primul post privat de televiziune din Iasi –
  • Sante Junior – Companie de catering din Iasi pentru gradinițe si scoli–
  • Arca lui Noe – Ferma de animale si parc de joaca din comuna Barnova –
  • Terra Centrum – Salina si criosauna ieseana –
  • Teatrul de Buzunar Puppets Art Time – Trupa de teatru pentru gradinita si scoli –
  • Teatrul Luceafarul – Teatru public iesean dedicate copiilor si tineretului –
  • Casa Pogor – Muzeul literaturii romane din Iasi –
  • Manastirea Miclauseni – manastire de calugarite amplasata in vecinatatea Castelului Miclauseni –
  • Kinderdagverblijf Jolie – Gradinita partenera din Utrecht, Olanda –

SCOALA IOANA

Noi facem un pas mai departe si avem grija de copiii dumneavoastra si in primii ani de scoala.

Inscrie copilul in clasa pregatitoare la:

SCOALA IOANA IASI